www.SamsProjects.co.il
אודות פורטל ידע תוכנית פיננסית ניתוח צרכי לקוחות פיתוח מוצר חדש תוכנית עסקית דף הביתשמואל בראל
(MBA, ME, BSc)
יועץ מומחה לפיתוח עסקי ליזמים וחברות סטארט אפ צעירות, לגיוס הון התחלתי משלב הרעיון ועד להשקעת סיד.

  צור קשר!    
   
   
   
   
   

עדכון אחרון: 20 במאי 2016"הגאון השווה מיליונים"

פרק 1:
משרוקית Fox40
שרוול לכוס קפה
סכין גילוח לראש

פרק 2:
גלגיליות רולרבליידס
רובוט לניקוי רשת מנגל
עדשה למצלמת אייפון


פרק 3:
כדור התעמלות Bosu
מוט טלסקופי לצילומי סלפי
משחק הרכבה מקשיות

פרק 4:
צינור השקיה מתרחב/מתכווץ
רצועות אימון כושר TRX
שמיכה עם שרוולים לידיים

פרק 5:
צידנית משוכללת Coolest
מיתר קשירה רב פעמי
אופניים מתקפלות Dahon

פרק 6:
מאפה קוראסון-דונאט
תרנגול הודיה מ- טופו
אוהל אישי קומפקטי נייד
חברת מובינג בזיכיון

פרק 7:
משקפיים לבעלי פנים רחבות
משקפי שמש לכלבים
כדור שמקפץ מעל מים
כיסא ייעודי למסאז' עיסוי

פרק 8:
גריל חשמלי ביתי
כיסוי לאייפד בדמות ספר
מיני קורקינט

פרק 9:
מזוודת טיסה עם גלגלים
מתקן ללימוד נגינה בגיטרה
סכין משולב במזלג
משחק יציבות Jenga

פרק 10:
מילוי בירה מתחתית הכוס
מדבקה למניעת נחירות שינה
קו חולצות טישירט ססגוניות
קסדת אופניים מתקפלת

הבטחת הצלחה פיננסית בפיתוח מוצר חדש

בפיתוח מוצר חדש קיימים 13 שלבים עיקריים, החל בהעלאת הרעיון והערכתו ועד להפצת המוצר בשוק לצרכן הסופי; כל שלב מורכב מתהליכים מרכזיים, ופעילויות:

 1. סינון ראשוני
  תהליך קבלת ההחלטה האם להפסיק לדון ברעיון, או להקצות לו משאבים לצורך בחינה מעמיקה יותר (Go / No Go).

 2. מחקר שוק ראשוני
  הערכה מוקדמת שלא באופן מוסדר לגבי השוק, הפוטנציאל, קהל היעד והרווחיות הצפויה.

 3. תכן מוקדם
  הערכה כללית של האתגרים הטכניים בפרויקט, שבסיומה נבחרה חלופה לפיתוח. .

 4. מחקר שיווקי
  מחקר שיווקי הכולל מדגם מייצג, שאלון, ואיסוף שיטתי של מידע כמותי.

 5. ניתוח פיננסי/עסקי מוקדם
  ניתוח פיננסי וניתוח עסקי שמטרתם לאשר או לדחות את המעבר להתחלת תכנון ופיתוח.

 6. תכן מפורט
  תכנון וביצוע הפרויקט, כשבסוף התהליך מתקבל אבטיפוס מייצג או מוצר לדוגמא. קביעת תכולה, יעד עלות, לו"ז וזמן לשוק; פיתוח הנדסי מלא של המוצר, כולל סקרי תיכון.

 7. אימות
  בחינת המוצר בתוך החברה כדי לוודא שהמוצר מספק את דרישות הלקוחות ובעלי העניין האחרים. .

 8. תיקוף
  בחינת המוצר אצל הלקוח כדי לבחון את תפקוד המוצר בידי לקוחות או בתנאי סביבה אמיתיים. מעקב אחר תגובות הלקוח לגבי פונקציונליות, אמינות, ביצועים, ושביעות רצון.

 9. מכירת ניסוי
  הפצה בררנית של המוצר לכמות מוגבלת של לקוחות מפלח מסוים. כוללת הפצה לפלח שוק מסוים, הפצה לקבוצת לקוחות אסטרטגיים, הפצה באיזור גאוגרפי מסוים, הצגה בירידים מקצועיים לקבלת חוות דעת.

 10. בדיקות קו ייצור
  ייצור מבוקר של סדרה ראשונה כדי לבחון את תפעול הייצור.

 11. ניתוח פיננסי/עסקי מפורט
  ניתוח פיננסי וניתוח עסקי שמטרתם לחזות ביקושים, מכירות, עלויות, נתחי שוק. הערכה של גמישות הביקוש למחיר, תוכנית מכירות מפורטת, תוכנית שיווק ובחירת אסטרטגיה שיווקית ותמהיל השיווק. הערכה של מבנה העלויות בייצור, בהפצה ובתפעול שוטף.

 12. העברה מפיתוח לייצור
  היערכות לתחילת הייצור הסדרתי לצורך מכירה מסחרית של המוצר.

 13. השקה ומאמץ הקידום
  יישום האסטרטגיה השיווקית והפצת המוצר.

  לחצו כאן לקריאת המאמר המלאהגאון השווה מיליונים

הסדרה "הגאון השווה מיליונים" מגוללת את סיפורם של אנשים רגילים שקיבלו השראה לרעיון חדשני, והפכו למיליונרים בזכותו. כל פרק בסדרה חושף יזמים, שהחלו עם רעיון, ובאמצעות עבודה קשה, נחישות, התמדה, הרבה כסף, ומעט מזל, הצליחו לממש את החלום שלהם למוצרים שכל אחד מאיתנו מכיר. הסדרה מכילה עדויות מגוף ראשון של היזמים, בני משפחה, שותפים ויועצים שלקחו חלק בפיתוח המוצר משלב הייזום ועד להצלחה הפיננסית.

[פרק 1] [פרק 2] [פרק 3] [פרק 4] [פרק 5] [פרק 6] [פרק 7] [פרק 8] [פרק 9] [פרק 10]מה משותף לסוכן נדל"ן כושל, בחור שלא גמר תיכון ושחקן הוקי זוטר? כל אחד מהם קיבל השראה לרעיון חדשני. והרעיון הזה הפך אותם למיליונרים.

סדרה חדשה ומרתקת, מגוללת את סיפורם האמיתי והלא-ייאמן של אנשים כמוני וכמוך, שהחלו עם רעיון, ודרך עבודה קשה, נחישות והתמדה, הצליחו להפוך את הרעיונות שהגו לכמה מהמוצרים המצליחים בהיסטוריה המודרנית.

לאורך פרקי הסדרה, ייחשפו סודות ההצלחה של היזמים, והצופים זוכים להצצה נדירה לדרך חשיבתם הייחודית, החל מאותו רגע פלא בו הבזיק רעיון ההמצאה במוחם, דרך שלב פיתוח ההמצאה, ולבסוף, שלב השיווק ההמוני של המוצר המוגמר הללו לציבור הרחב.

במרכזה של הסדרה "הגאון השווה מיליונים", עדויות בגוף ראשון של ממציאים ויזמים שבורכו במנה גדושה של השראה, יצירתיות, המספרים כיצד התמודדו עם מכשולים שנראו עבורם כמעט בלתי-עבירים, בדרך להפוך את הרעיון שהגו למכרה זהב פיננסי ומוצר נמכר ופופולרי ביותר.

החל מפטנט קטן וגאוני כמו ה-Java Jacket – שרוול הבידוד השומר על ידינו מפני כוויה כאשר אנו מחזיקים כוס קפה רותחת, דרך גלגיליות הרולרבליידס, משרוקית הספורט המודרנית, נעלי הקרוקס הפופולריות והידועות (לשמצה?), ועד ל-Headblade – תער מיוחד שפותח לצורך גילוח ה...ראש!

הסדרה החדשה "הגאון השווה מיליונים" חוגגת את תושייתם של יחידים שחלמו על פתרונות חדשניים לבעיות בחיי היום היום של כולנו, ובאמצעות כושר המצאה ושימוש בטכנולוגיה נכונה, הצליחו להגשים את החזון הייחודי שלהם של "החלום האמריקני".פרק 1

משרוקית Fox40
רון פוקסטרוט נשר מהתיכון ופנה לשיפוט כדורסל כדי לפרנס את משפחתו. במהלך שיפוט במשחקים רון מבין שמשרוקית ה"שעועית" עם הכדור בתוכה נתקעת, ואף אחד לא מוכן לחפש תחליף כבר 100 שנה. רון מפתח משרוקית שהופכת להיות הסטנדרט בשיפוט ספורט ובענפים נוספים.

שרוול לכוס קפה Java Jacket
ג'יי סורנסון היה סוכן נדל"ן כושל בפורטלנד ונהג לאכול צהריים מול הסניף הראשון של סטארבקס. הוא שם לב שאין דרך נוחה לאחוז בכוס קפה חם, ויום אחד נשפכה לו כוס קפה על הירך. ג'יי החליט שחייבת להיות דרך טובה יותר לאחוז בכוס קפה חם, ופיתח מוצר שצמח עם רשת קפה בינ"ל.

סכין גילוח לראש Head Blade
טוד גרין החל להקריח בגיל 20 והחליט לגלח את הראש, כיוון ששם לב שהמון גברים מסביבו עושים זאת וזה הפך למקובל. גילוח הקרקפת בסכין סטנדרטי קשה ודורש תנוחות לא טבעיות. סכין הגילוח שפיתח הגיע לתערוכת הקבע של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק.


פרק 2

גלגיליות Rollerblades


רובוט לניקוי רשת מנגל GrillBot
אית'ן וודס הוא סוכן נדל"ן ניו-יורקי שמאס בחיי העיר, ורוכש בית כפרי בו יארח חברים למסיבות ברביקיו. ביום אחד החברים אוטוטו מגיעים והוא מגלה שהרשת מטונפת. הוא מייחל לרובוט שינקה את הרשת במקומו, והרובוט שהמציא הגיע לרשימת המתנות המועדפות של אופרה ווינפרי.

עדשה למצלמת אייפון OlloClipפרק 3

כדור התעמלות Bosu
דיוויד ווק הוא שחקן ניו-יורקי שעובד כמאמן כושר אישי בסופי שבוע כדי "לגמור את החודש". פציעה שאירעה לו בעת שהתניע את האופנוע הניעה אותו לחפש מכשיר אימון שיאפשר לו לחזק את שרירי הגב התחתון, והפכה את המכשיר שהמציא ללהיט בחדרי כושר ובקרב הצרכנים.

מוט טלסקופי לצילומי סלפי QuikPod


משחק הרכבה מקשיות K'nexפרק 4

צינור השקיה מתרחב/מתכווץ Xhose


רצועות אימון כושר TRX
זהו סיפורו של רנדי הטריק, לוחם ביחידת "אריות הים" (Navy Seals), שהמציא מכשור אימון בזמן שהיה מוצב במשימה מחוץ לגבולות ארצות הברית. המכשיר הפך לנפוץ בקרב מתאמנים בכל העולם בזכות היותו וורסטילי, קומפקטי ונייד.

שמיכה עם שרוולים לידיים the Slanketפרק 5

צידנית לטיולים Coolest Cooler


מיתרי קשירה לשימוש רב פעמי GearTie


אופניים מתקפלות ניידות Dahon
במהלך משבר האנרגיה של שנות ה- 70' מחפש דיוויד הון לחסוך בדלק וחושב איך לשלב בין אופניים למערכות תחבורה ציבורית. באמצעות הלוואה של $20,000 שקיבל מאחיו אנדי, הקימו השניים את חברת האופניים המתקפלים הראשונה בעולם ומכרו מעל 7 מיליון זוגות.
פרק 6

מאפה קוראסון-דונאט Cronat
דומיניק אנסל הוא שף קונדיטור ניו יורקי ממוצא צרפתי, שהחל לאפות בגיל 16. כשפתח בית מאפה בניו יורק חיפש יתרון אסטרטגי למשוך לקוחות. ה"קרונאט" – מאפה מבצק קוראסון צרפתי בסגנון ובזיגוג דונאט אמריקני שפיתח, הפך ללהיט עולמי ועשרות לקוחות עומדים בתור מדי יום לרוכשו.

תרנגול הודיה מ- טופו Tofurkey


אוהל אישי קומפקטי נייד Under the Weather
ריק פסקוביץ הוא אב מסור שמלווה את ילדיו לכל משחק ובכל מזג אוויר. יום אחד הוא נתקע במזג אוויר מקפיא וגשום, ומוצא מחסה זמני בתא שירותים כימיים. מובך ומשועשע מהסיטואציה, הוא מפתח מוצר שבמקום מבוכה גורם אפילו לבתו בת-העשרה להתגאות באביה ובהמצאתו.

חברת הובלות בזיכיון Two men and a Truckפרק 7

משקפיים לבעלי פנים רחבות Fatheadz
ריקו אלמור הוא סוכן מכירות רכב שלא מוצא משקפי שמש במהלך ירח הדבש בלאס וגאס. הוא מבקש מאשתו להשקיע את חסכונותיהם בהמצאת משקפי שמש לפנים רחבות. זוכה סופרבול וקצין משטרה מעירו, שהיו הלקוחות הראשונים, עזרו להפוך את הרעיון לעסק של מעל 15 מיליון דולר.

משקפי שמש לכלבים Doggles


כדור שמקפץ מעל מים Waboba Ball


כיסא ייעודי לעיסוי Massage chair


פרק 8

מנגל חשמלי ביתי The George Foreman Grill
מייקל בוהם הוא מהנדס אמריקאי שפיתח מוצר מעולה ומוצא את הפרזנטור המושלם. לאחר הצלחה אדירה במכירות, שנייה רק למכשיר הטלוויזיה, הוא מגלה ש"נושל" מהצלחת המוצר - שמקושר כעת בציבור לפרזנטור. אך הוא מרוצה מההצלחה ומאמין שתחושת הבטן היא המנבא הטוב ביותר.

כיסוי לאייפד בדמות ספר DODOcase


מיני קורקינט Micro Scooter


פרק 9

מזוודת טיסה עם גלגלים carry-on bag with wheels


מתקן ללימוד נגינה בגיטרה ChordBuddy


סכין משולב במזלג Knork


משחק יציבות Jenga


פרק 10

מילוי בירה מתחתית הכוס Bottom's Up beer dispenser


מדבקה למניעת נחירות שינה Breathe Right


קו חולצות טישירט ססגוניות Life is Good


קסדת אופניים מתקפלת Morpher Folding Helmet
www.SamsProjects.co.il